Szyna relaksacyjna Michigan

Nakładka relaksacyjna na zęby (Szyna Michigan) – ulga podczas zgrzytania i zaciskania szczęki

Nakładka relaksacyjna na zęby, zwana także szyną relaksacyjną, czy szyną Michigan, ma za zadanie przynosić swojemu użytkownikowi ulgę i relaks. Jej główną rolą jest zmniejszanie nacisku na zęby, rozluźnienie mięśni oraz likwidacja mimowolnych nawyków. Zastosowanie nakładki relaksacyjnej na zęby w efekcie znacznie obniża się napięcie mięśni. Ponadto znikają bóle napięciowe i migrenowe, a także poprawia się jakość snu.

Szyna Relaksacyjna Michigan – Wskazania do terapii

Szyna Michigan to przezroczysta nakładka, która indywidualnie dopasowywana jest do zębów pacjenta. Szynę relaksacyjną Michigan można stosować do leczenia między innymi:

  • Bruksizmu – nieświadomego zaciskania zębów i zgrzytania nimi, 
  • bólowej/bezbólowej dysfunkcji żucia o podłożu mięśniowym,
  • napięciowych bólów głowy,
  • zaburzeń w odcinku szyjnym kręgosłupa,
  • przemieszczenia krążka stawowego z zablokowaniem lub bez.

W zależności od potrzeb i wymagań przyszłego użytkownika, poszczególne nakładki relaksacyjne na zęby różnią się między sobą, między innymi twardością. Z czego wykonane są szyny relaksacyjne? Do ich produkcji wykorzystuje się materiały biozgodne i akrylowe. Z uwagi na przeznaczenie, zaprojektowane są one w taki sposób, by nie podrażniać dziąseł i nie powodować otarć u pacjenta.

Centrum Stomatologii Peri-Ort  – szyna Michigan Katowice i okolice

Jeżeli dokucza Ci ból mięśni żujących, stawów skroniowo-żuchwowych, bolą Cię zęby bądź zauważyłeś u siebie ich starcie – prawdopodobnie potrzebujesz szyny Michigan. By zrelaksować mięśnie i skutecznie chronić stawy i zęby przed uszkodzeniem, po dokładnym wywiadzie, zbadaniu i stwierdzeniu takiej potrzeby przez lekarza specjalistę – dobierzemy odpowiednie leczenie i zaopatrzymy Cię w nakładkę relaksacyjną na zęby

Peri-Ort zlokalizowane jest w Katowicach przy ul. Warszawskiej 26, jednak do naszych gabinetów zapraszamy także pacjentów z okolicznych miejscowości. Serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z Peri-Or w celu umówienia konsultacji z lekarzem ortodontą.