Implanty Katowice

IMPLANOTOLOGIA I LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE TO NAJNOWOCZEŚNIEJSZA I BEZPIECZNA METODA
PRZYWRACANIA ZDROWEGO USMIECHU

Przebieg leczenia implantologicznego w Centrum Stomatologii Musiał, Katowice:

 • konsultacja stomatologiczna – podczas wywiadu lekarskiego stmatolog wstepnie ocenia czy dany Pacjent może przejść kurację implantologiczną
 • badanie lekarskie – sprawdzane są ewentualne przeciwskazania do wszczepienia implantów
 • opracowanie planu leczenia – stomatolog dobiera dla każdego Pacjenta najlpeszy, indywidualny plan leczenia i implanty zębów
 • zabieg chirurgiczny – polega na wszczepieniu implantu w kość szczęki lub żuchwy – zabieg jest bezbolesny dzięki miejscowemu znieczuleniu
 • okres gojenia – trwa od 6 do 12 tygodni – w tym czasie zachodzi proces osteointegracji, czyli zrośnięcia się implantu z kością
 • leczenie protetyczne – po zagojeniu mocowany jest tak zwany łącznik, czyli podstawa pod koronę. Następnie przygotowywana i mocowana jest odbudowa protetyczna (korona lub most)

Czym jest implant i implantologia?

Implanty zębów to wykonane z tytanu śrubki, zastępujące korzeń zęba. Na nich mocowana jest korona protetyczna lub most protetyczny.

Dlaczego warto wybrać implanty zębów?

Implanty są jedynym rozwiązaniem protetycznym, które przeciwdziała zanikowi kości poprzez przeniesienie siły żucia bezpośrednio na kość.

Wszczepienie implantu chroni przed deformacją łuków zębowych i niekorzystną zmianą wyglądu twarzy. Implantologia pozwala również uniknąć bólów głowy spowodowanych niewłaściwym rozkładem sił podczas gryzienia i żucia.

Kiedy najlepiej wszczepić implant?
Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba.
Po utracie zęba otaczająca go kość zaczyna zanikać. Prowadzi to do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości, sąsiadujące z ubytkiem zeby zaczynają się chwiać, aż w końcu mogą wypaść.

Implanty ALPHA BIO gwarantują:

 • BEZPIECZEŃSTWO – wykonane są ze specjalnego, wyjątkowo mocnego stopu tytanu, który jest całkowicie akceptowany przez organizm człowieka. Takie implanty zębów nie wywołują reakcji alergicznych i stanów zapalnych. Nie oddziałują na organizm w żaden negatywny sposób.
 • SKUTECZNOŚĆ – implanty Alpha Bio integrują się ze wszystkimi rodzajami kości i przyjmują się w 98% przypadków.
 • WYGODA – dzięki najnowszym rozwiązaniom wszczepienie jest bardzo szybkie, a czas gojenia krótki.
 • NAJWYŻSZA JAKOŚĆ – implanty Alpha Bio posiadają najwyższą jakość potwierdzoną certyfikatami: ISO 13835: 2003, ISO 9001: 2000, 93/42/EEC
 • PEWNOŚĆ – w Polsce implanty Alpha Bio wszczepiane są przez lekarzy już od 20 lat. Produkty Alpha Bio objete są dożywotnią gwarancją, która zapewnia wymianę implantu w przypadku jego wady, odrzucenia, złamania lub zanieczyszczenia.

Interesują Państwa implanty? Serdecznie zapraszamy do Peri-Ort – gabinetu stomatologicznego w mieście Katowice, który przyjmuje Pacjentów zamieszkujących Śląsk.