Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to zabieg, za pomocą którego można pozbyć się nieestetycznych przebarwień i osadów od kawy, herbaty czy papierosów. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się specjalne aparaty powietrzno-proszkowe, nazywane powszechnie ?piaskarkami?, które wytwarzają cienki strumień mieszanki pyłu ściernego i wody. Strumień ten jest wyrzucany z aparatu pod ciśnieniem, co w kontakcie z zębami może skutecznie usunąć osady i przebarwienia, bez ryzyka uszkodzenia szkliwa. Piaskowanie zębów to zabieg, dzięki któremu można uzyskać bardzo dobre rezultaty, nieporównywalne z tymi, jakie oferuje tradycyjne mycie zębów szczoteczką. Końcowym etapem piaskowania jest poddanie się fluoryzacji, aby kompleksowo zadbać o stan szkliwa. Piaskowanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym, jednak nie poleca się przeprowadzania go przy stanach zapalnych dziąseł, ponieważ wówczas może skutkować jeszcze większym podrażnieniem.

Przebieg leczenia periodontologicznego w naszym gabinecie w Katowicach

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski oraz badania kliniczne w razie potrzeb poszerzone o dalszą diagnostykę. Piaskowanie zębów jest zabiegiem nieinwazyjnym. Jednak stomatolog podczas konsultacji ma za zadanie zebrać jak najwięcej informacji na temat ogólnego stanu zdrowia, dbania o higienę oraz oczekiwań względem terapii.

Badanie kliniczne ma na celu dokonanie oceny stanu zębów pacjenta, prawidłowości zgryzu oraz kondycji tkanek przyzębia. Stomatolog podczas badania zwraca szczególną uwagę na kształt, kolor i konsystencję dziąseł oraz błony śluzowej, a także obecność nieprawidłowości ? m.in. krwawienia z dziąseł, rozchwiania zębów. Po zebraniu niezbędnych danych lekarz opracowuje indywidualny plan leczenia.

Pierwszym etapem jest piaskowanie zębów oraz instruktaż dotyczący higieny jamy ustnej. Nieodłącznym elementem leczenia periodontologicznego są wizyty kontrolne przeznaczone na ocenę poziomu higieny oraz wyników leczenia według odpowiednich algorytmów postępowania w zależności od postaci choroby przyzębia.

Nasz gabinet znajduje się na terenie miasta Katowice, natomiast przyjmujemy pacjentów zamieszkujących cały Śląsk. Zapraszamy do umówienia się na wizytę w dogodnym terminie.