Aparaty Damon Ultima™

Firma Ormco, globalny lider rynku rozwiązań ortodontycznych, wprowadziła na rynek wprowadził rewolucyjny system samoligaturujących aparatów – Damon Ultima™.Ormco przedstawia całkowicie zrewolucjonizowany system zamków (i drutów), który przyspiesza leczenie ortodontyczne, dzięki wcześniejszej i większej kontroli nad rotacją, torkiem i momentem obrotowym. Aparaty Damon Ultima™ dają ortodontom możliwość precyzyjnej kontroli nad ruchem zębów z wykorzystaniem mniejszej siły, tak aby skrócić czas leczenia a jednocześnie zwiększyć komfort Pacjenta.

Tradycyjne pasywne samoligaturujące zamki oraz druty charakteryzują się zmniejszoną kontrolą, manualnym dopasowywaniem oraz wydłużonym czasem leczenia.
System Damon Ultima jest pierwszym, unikalnym systemem stworzonym specjalnie tak, aby działać precyzyjniej w krótszym czasie. Jest to możliwe dzięki szerszym wymiarom slotu zamka, co umożliwia wyeliminowanie ,,gry” miedzy drutem a zamkiem w celu jeszcze bardzie precyzyjnej rotacji, angulacji i torku zębów.

Czym wyróżniają się zamki Damona?

System Damona wykorzystuje opatentowaną technologię, która pozwala drutowi przesuwać zęby z mniejszymi siłami i mniejszym tarciem. Zamki tradycyjne wykorzystaują ligatury do wiązania drutów. Powoduje to tarcie i dyskomfort, spowalnia leczenie i przyczynia się do gromadzenia bakterii. Zamki Damon System nie wymagają ligatur do wiązania drutów. Damon Ultima™ wykorzystuje specjalne jednościennie zaokrąglone prostokątne druty oraz równoległoboczne otwory, aby działać centralnie na pionowe i poziome punkty kontaktu.

Nasz gabinet jako pierwszy na Śląsku rozpoczął leczenie Pacjentów z wykorzystaniem Aparatów Damon Ultima.