Wybielanie zębów

Istnieją dwa główne sposoby wybielania zębów:

  • wybielanie szybkie w gabinecie stomatologicznym,
  • wybielanie domowe (nakładkowe nocne).

Wybielanie w gabinecie odbywa się podczas jednej wizyty. Zaletą jest szybki efekt wybielania, widoczny zaraz po wyjściu z gabinetu. Zabieg przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności na otaczające dziąsła nakłada sie ochronny koferdam. Po uprzednim oczyszczeniu zębów nakłada sie żel wybielający, po czym pokryte preparatem powierzchnie zębów są naświetlane lampą. W celu zwiększenia efektywności zabieg wybialania powtarza się. Pacjent po zabiegu przez około 48 godzin powinien zachować „dietę białą”, polegającą na spożywaniu jedynie produktów nieprzebarwiających.

Wybielanie domowe polega na nakładaniu środka wybielającego do specjalnie przygotowanej szyny przez samego pacjenta. Szyna noszona jest przez okres około 2 tygodni. Zalecenia po zabiegu są takie same jak w przypadku wybielania w gabinecie.

W przypadku wybielania zębów martwych zalecany jest inny sposób wybielania, tzw. wybielanie wewnętrzne. Po wcześniejszym przygotowaniu komory zęba wprowadza się środek wybielający. Po tygodniu ocenia sie efekt wybielania. Jeśli wybielanie jest niewystarczające, powtarza sie zabieg.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu wybielania zębów.

Zabieg przeprowadzamy przy użyciu lampy Beyond emitującej zimne, niebieskie światło o wysokiej częstotliwości, aktywujące żel wybielający.

Zabieg wybielania zębów lampą Beyond:

  • jest BEZPIECZNY-nie uszkadza zębów
  • jest SKUTECZNY-uzyskujemy odcień ok. 5-8 stopni jaśniejszy
  • jest TRWAŁY-efekt utrzymuje się od kilku miesięcy do ok. 2 lat
  • jest SZYBKI-trwa ok.45min.

Przed wybielaniem zębów wskazane jest przeprowadzenie higienizacji:

  • skaling naddziąsłowy
  • piaskowanie zębów

Szczegółowych informacji udzieli Państwu personel gabinetu

Przed zabiegiem wybielania konieczne jest oczyszczenie zębów z osadu i kamienia (piaskowanie/skaling nie jest wliczony w koszty wybielania zębów).