Aparat ortodontyczny wyjmowany – Śląsk, Katowice

Rodzaje aparatów ortodontycznych – stały i wyjmowany

Stały aparat ortodontyczny – dla kogo jest przeznaczony?

Stałe aparaty ortodontyczne to rozwiązanie, które od wielu lat jest z powodzeniem stosowane przez ortodontów na całym świecie. Dla kogo jest przeznaczone, ile trzeba go nosić o jakich efektów można się spodziewać?

Przede wszystkim, stały aparat ortodontyczny przeznaczony jest dla dorosłych osób ze stałym uzębieniem. Ponadto, stałe aparaty stosowane są również w leczeniu młodszych pacjentów, po wcześniejszym wspomaganiu się aparatami wyjmowanymi. Dziecko powinno być wówczas po wymianie zębów mlecznych, dlatego też z ortodontycznym aparatem stałym należy poczekać do 12-15 roku życia.

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, ortodonta może odpowiednio wyprofilować zgryz, likwidując jego wrodzone i pierwotne wady. Taki sprzęt jest bardzo efektywny i precyzyjny. Montowany jest na stałe, bez możliwości zdejmowania go przez pacjenta. Leczenie pacjenta ze stałym aparatem ortodontycznym może potrwać około dwóch lat. Przez ten czas korygowane jest ustawienie urządzenia. Pamiętajmy, że im wcześniej założony jest aparat (np. dla młodszych osób, ze stałym uzębieniem), tym krótszy będzie czas noszenia takiego sprzętu. O założeniu aparatu decyduje lekarz ortodonta, który przeprowadzi odpowiednią konsultację. Wskazaniami do jego założenia są wady zgryzu i mowy, utrudniające funkcjonowanie w społeczeństwie. Mieszkańcy Śląska mogą skorzystać z usług naszych ortodontów, w celu założenia takiego aparatu.

Aparat ortodontyczny wyjmowany

Wyjmowany aparat ortodontyczny to sprzęt, który stosuje się w celu wyprofilowania wady zgryzu jeszcze na wczesnym etapie dziecięcym. Dla kogo przeznaczone jest ten rodzaj aparatu, jak długo trzeba go nosić i jakie są efekty?

Przede wszystkim, aparat ortodontyczny wyjmowany przeznaczony jest dla dzieci, które posiadają jeszcze mleczne zęby albo mieszane (najczęściej w wieku od 4 do 12 lat). Charakterystyką tego rozwiązania jest to, że sprzęt jest wyjmowany i łatwo regulowany (ruchomy). Celem zastosowania takiego aparatu jest niewielka korekta zgryzu, która później może przerodzić się w poważne wady.

Z wyjmowanych aparatów ortodontycznych korzystać mogą również nastolatkowie i dorośli. W obu przypadkach doskonałym wyborem może być aparat Invisalign. To propozycja dla tych pacjentów, którzy cenią sobie dyskrecję, pełen komfort, a co najważniejsze – precyzję działania. Do prawidłowego leczenia, konieczne jest regularne zakładanie i ściąganie sprzętu przez pacjenta. Nasze centrum działające na Śląsku, zapewnia niezbędne konsultacje lekarskie przed podjęciem leczenia oraz stałą współpracę z rodzicami małych pacjentów. Należy pamiętać, że aparat wyjmowany będzie dawał efekty nawet po kilku latach noszenia!