System benefit oferuje szerokie możliwości zakotwienia szkieletowego w leczeniu ortodontycznym i ortopedycznym.
System benefit oferuje szerokie możliwości zakotwienia szkieletowego w leczeniu ortodontycznym i ortopedycznym. System składa się z różnych filarów i łączników, co daje praktycznie nieograniczone możliwości konstruowania aparatów ortodontycznych pozwalających na:
- dystalizację trzonowców,
- mezjalizację trzonowców,
- korektę asymetrii łuku,
- przesunięcie en-masse,
- wydłużenie i skracanie trzonowców,
- szybkie poszerzanie szczęki,
- leczenie klasy III z zakotwieniem szkieletowym.
Jednym z elementów systemu Benefit jest dystalizator ortodontyczny. Na czym polega dystalizacja zębów? Kiedy się ją wykonuje?
Dystalizator ortodontyczny: Na czym polega dystalizacja zębów?
Dystalizacja to jeden z elementów leczenia ortodontycznego. Podczas dystalizacji zębów stałych ortodonta korzysta z zalet aparatu stałego, który zakłada się w celu wywołania ruchu pojedynczego zęba lub całej grupy zębów. Zęby są kierowane w taki sposób, aby przesunęły się one do tyłu, czyli wzdłuż wyrostka zębodołowego. Dystalizacja zębów ma więc na celu przywrócenie odpowiedniego ułożenia zębów w przypadku występowania ich wychyleń i stłoczeń.
Konieczność zastosowania aparatu ortodontycznego może wynikać z określonych wad zgryzu:
- stłoczenia zębów,
- wychylenia zębów z łuku,
- tyłozgryzu (przesunięcia dolnego łuku zębowego do tyłu względem górnego).
Wskazaniem do przeprowadzenia dystalizacji zębów są również nieprawidłowości wynikające ze zwężenia szczęki. W tym przypadku leczenie wykracza poza standardowe leczenie ortodontycznymi aparatami stałymi i wymaga zastosowania indywidualnie dobranych komponentów systemu Benefit takich jak dystalizator ortodontyczny. System benefit do maksimum wykorzystuje możliwość implantacji miniimplantów na podniebieniu, tym samym zapewniając stabilne podparcie dla pozostałych elementów aparatu.
System Benefit w leczeniu wad zgryzu i dystalizacji zębów
Wady zgryzu to nie tylko problem związany z estetyką jamy ustnej. Nieprawidłowe ułożenie zębów w łuku może prowadzić do ich przedwczesnej utraty. Wady zgryzu są również przyczyną problemów z rozdrabnianiem pokarmów i przyczyniają się do poważnych wad wymowy. Pacjentów zainteresowanych rozpoczęciem profesjonalnego leczenia ortodontycznego zachęcamy do skorzystania z oferty Centrum Stomatologii Peri-Ort. Leczymy z wykorzystaniem systemu Benefit, co pozwala nam na bezkompromisowe dopasowanie aparatu stałego do indywidualnych potrzeb oraz warunków anatomicznych pacjenta. Korzystamy również z szerokiego wachlarza dyskretnych systemów leczenia wad zgryzu, które każdorazowo dopasowujemy do zgłaszanego przez Ciebie problemu i Twoich oczekiwań względem przebiegu leczenia.